top of page

17.06.2026 року

Проведено засідання круглого столу для батьків вихованців з теми:

Безбар’єрність як принцип рівних можливостей для кожного

Мета заходу:

·   Підвищити обізнаність щодо фізичної, інформаційної, комунікаційної, соціальної та цифрової безбар’єрності.

·   Сприяти формуванню толерантного ставлення до людей з інвалідністю та маломобільних груп.

·     Заохотити до практичних дій у створенні безбар’єрного середовища.

·    Розвивати емпатію й розуміння потреб різних людей.

 

Було акцентовано увагу батьків на спілкуванні між людьми: жестами, простими словами, за допомогою піктограм.

Оскільки комунікація - це не тільки слова. Це ще й інтонація, міміка, жести, повага до співрозмовника. Комунікаційна безбар’єрність означає, що ми говоримо так, щоб нас зрозуміли — незалежно від рівня розвитку, стану здоров’я чи мовних особливостей людини.

Навели приклади спілкування:

·                                Просте, чітке мовлення без жаргону.

·                                Підбір толерантної лексики (не “інвалід”, а “людина з інвалідністю”).

·                                Використання жестової мови.

·                                Пояснення за допомогою зображень, піктограм.

Розвязували проблемну  ситуацію «Як бути більш толерантними?»

 
 
 

10.06.2026

 

Проведено заняття з вихованцями старших і середніх груп з теми: «Життя без перешкод».

Познайомили дітей з поняттям «доступність», «інклюзія» та «універсальний дизайн». Розвивали навички емпатії, критичного мислення та командної роботи. Виховували повагу до людської гідності, толерантність та готовність допомагати.

Під час заняття провели вправу-криголам «Усі ми різні, усі ми рівні», вправу «Мовчазний діалог».

 
 
 

У сучасному суспільстві дедалі більшої уваги приділяється поняттю «безбар’єрність», що означає створення середовища, у якому кожна людина, незалежно від фізичних, інтелектуальних чи соціальних особливостей, може вільно жити, навчатися, спілкуватися та розвиватися.

В рамках Національного тижня безбар’єрності  у КЗДО №22 (ясла – садку) проведено засідання круглого столу з теми: «Безбар’єрність у дошкільному закладі: спільна турбота про доступність»  для педагогічних працівників, з метою формувати культуру  «безбар’єрності» через підвищення обізнаності, мотивацію до змін та популяризацію позитивних прикладів рівності та можливостей для всіх суспільних груп. Обговорювалися актуальні питання щодо створення рівних можливостей для дітей, незалежно від їх індивідуальних особливостей.

Окрема увага приділялася інклюзивній освіті, створенню відповідного освітнього середовища, підтримці дітей з особливими потребами та формуванню толерантної атмосфери в колективі.

Безбар’єрність починається з людяності, підтримки та розуміння.

Разом ми створюємо заклад, де кожна дитина - важлива!




 
 
 

© 2020 КЗДО №22

Сайт создан на Wix.com

bottom of page